KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13429213
nr 1342 9213
Astrid Harms-Ringdahl
(1912-1984), Sverige
Oljemålning, Astrid Harms-Ringdahl (1912-1984). Signerad, daterad 1964, hus. Olja på duk, 30x65 cm
Astrid Harms-Ringdahl, finländsk-svensk konstnär född i Helsingfors 1912, död 1984.
Utrop:
600 kr
Såld:
200 kr
måndag 24 augusti 2020
kl 18:19:17
100 kr
150 kr
Astrid Harms-Ringdahl
Läs mer om Astrid Harms-Ringdahl
Lis Husberg (f. 1920)